Terapeuta uzależnień - Piotr Olejnik

Jestem absolwentem Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku, gdzie w 2011 r. ukończyłem Studia Podyplomowe z Socjoterapii, a także Instytutu Psychologii Zdrowia PTP, w którym ukończyłem Studium Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w 2013 r. Swoją karierę zawodową rozpocząłem od pracy naukowo – dydaktycznej na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku, w trakcie której opublikowałem kilkanaście artykułów naukowych poświęconych głównie tematyce tolerancji i tożsamości. Od 2011 roku pracuję w Samodzielnym Psychiatrycznym Publicznym ZOZ w Choroszczy, gdzie prowadzę terapię uzależnień dla osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków. Swoje kompetencje zawodowe potwierdziłem uzyskaniem Certyfikatu Specjalisty Psychoterapii Uzależnień w 2017 r.

W 2021 r ukończyłem studia z seksuologii klinicznej w Instytucie Zastosowań Psychologii.

Celem ugruntowania swoich umiejętności zawodowych uczestniczyłem w wielu konferencjach i szkoleniach, m.in.: Szkolenie – Terapia osób z uzależnieniami behawioralnymi (2013), Ogólnopolska Konferencja Narkotyki – Narkomania, Polityka, Nauka i Praktyka (Raszyn – Falenty 2016), Ogólnopolska Konferencja – Monitorowanie i przeciwdziałanie narkomanii na poziomie lokalnym (Warszawa 2017), Międzynarodowa Konferencja – Nowe substancje psychoaktywne – wyzwanie dla monitorowania, badań i polityki (2017), Szkolenie w zakresie zastosowania terapii poznawczo – behawioralnej w leczeniu uzależnionych (Konstancin-Jeziorna 2015). W wolnych chwilach lubię podróże, te bliskie i te dalekie.

Wsparcie terapeuty uzależnień

Wsparcie seksuologa

Na mnie zawsze możesz liczyć...

Zadzwoń i umów się na poradę

Komentarze o mnie

Uczęszczam do pana Piotra na terapię antyalkoholową regularnie co tydzień. Udało mi się wyjść na prostą i uporządkować swoje życie. Zachęcam wszystkich, którzy potrzebują pomocy w nałogu.
W.U
Początkowo bałam podjąć się terapii, bo wiedziałam jak trudno będzie przyznać się, że mam problem. W wyniku terapii powoli odzyskuję swoje życie, bliskich i przyjaciół, za co jestem panu Piotrowi bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.
K.C.
Próbowałam wiele razy terapii, nikt jednak nie spełniał moich oczekiwań. W końcu znalazłam specjalistę, który pochylił się nad moim przypadkiem. Pan Piotr to fantastyczna osoba, która poświęca się dla pacjenta i jest w stanie wczuć się w jego problem. Polecam z całego serca!
U.Z.