Terapie dla par

TERAPIE DLA PAR

Jesteśmy tu, by Ci pomóc

Terapie dla par

 są formą psychoterapii, której celem jest pomoc w przezwyciężaniu trudności napotkanych w związku. Skierowana jest zarówno do małżeństw jak i osób w związku nieformalnym, które pomimo starań i motywacji nie potrafią samodzielnie rozwiązać problemów lub znaleźć wyjścia z trudnej sytuacji.

Gdy konflikty w związku narastają, problemy i niewyjaśnione sprawy nawarstwiają się, napięcie i frustracja między partnerami wzrasta. Wzajemna złość i niechęć powodują że ciężko jest samodzielnie poradzić sobie z problemami. Sposobem na przywrócenie harmonii może być wtedy pomoc z zewnątrz. Terapia umożliwia omówienie napotkanych trudności na neutralnym gruncie, przy wsparciu doświadczonego psychoterapeuty.

Wiele kryzysów jakie napotykają na swojej drodze pary można rozwiązać, jeżeli partnerzy są otwarci, zaangażowani i chętni aby pracować nad poprawą komunikacji w związku. Wsparcie psychoterapeuty może okazać się szansą na uratowanie związku, który stoi na krawędzi rozpadu.  Skuteczność terapii wymaga chęci współpracy obu stron.

Terapeuta par pomoże w przypadku:

– kryzysu w związku

– wypalenia w związku

– syndromu „pustego gniazda”

– trudności w komunikacji

– braku zaufania do partnera

– doświadczenia zdrady

– nadmiernej zazdrości partnera

– przewlekłej choroby jednego z partnerów

– groźby rozwodu lub rozstania

– braku zgodności w kwestiach życiowych

– różnych potrzeb emocjonalnych

– różnych spojrzeń na kwestie wychowawcze dzieci

Terapia dla par nie jest możliwa bez aktywnego uczestnictwa obojga partnerów jednocześnie i obejmuje od kilku do kilkunastu sesji.

Na nas zawsze możesz liczyć...

Zadzwoń i umów się na poradę - 667 70 70 62

Poznaj naszych terapeutów par

Agnieszka
Zdrawomysłow

Pomogę parom w problemach takich jak: zaburzenia relacji w związku, funkcjonowanie w związku, problemy z komunikacją w związku.

Katarzyna Gutowska-Polińska

Pomogę parom w problemach takich jak: zaburzenia relacji w związku, funkcjonowanie w związku, problemy z komunikacją w związku.