Porada Psychologiczna

porada psychologiczna psycholog białystok

Czym jest porada psychologiczna?

Ma za zadanie pomóc w rozwiązaniu konkretnego problemu zgłoszonego przez osobę będącą w potrzebie. Najczęściej korzystają z niej ludzie doświadczający kryzysu rozwojowego, problemów w pracy, traumy i stresu, bieżących trudności w relacjach z innymi oraz osoby odczuwające problemy z akceptacją zmian zachodzących w ich życiu. Podczas spotkań skupiamy się na określeniu problemu, znalezieniu możliwości jego rozwiązania, poprawie samopoczucia oraz lepszym funkcjonowaniu. W naszym Centrum porada psychologiczna obejmuje maksymalnie kilka sesji.

Konsultacja psychologiczna

Konsultacja psychologiczna jest wstepem do poznania naszych problemów. Niezależnie od tego, czy poszukujemy porady związanej z konkretą sprawą, czy też zmagamy się z długofalowym dyskomfortem psychicznym, pierwsze spotkanie z psychologiem określane jest jako konsultacja. Konsultacja ma na celu poszukiwanie przyczyn trudności i problemów oraz zaproponowanie odpowiedniej strategii postępowania. Z takiej formy wsparcia mogą korzystać osoby zainteresowane pomocą nie tylko dla siebie, ale również dla swoich bliskich. Konsultacja pomaga nie tylko w doborze odpowiedniej formy pomocy psychologicznej, psychoterapeutycznej czy też psychiatrycznej dopasowanej do potrzeb, oczekiwań i sytuacji, ale również daje możliwość poznania, aklimatyzowania kontaktu z psychologiem. Czasami przyjrzenie się swoim uczuciom, myślom obecnym w danej sytuacji będzie już wystarczające, a czasem potrzebna będzie głębsza analiza i sformułowanie wskazań dotyczących dalszego postępowania. Konsultacja psychologiczna może być jednorazowa lub obejmować krótki cykl spotkań.

Cele porad psychologicznych

Do ważniejszych celów poradnictwa psychologicznego należą: rozwiązywanie konfliktów, wyjaśnianie niejednoznacznych sytuacji osobistych lub społecznych, pokonywanie trudności w podejmowaniu decyzji, szukanie odpowiedzi na pytania dotyczące zmiany własnego życia, planowanie kariery itp.

Głównym celem wsparcia psychologicznego jest zmobilizowanie własnych zasobów w sytuacji kryzysu i stresu psychologicznego. Rolą psychologa jest wtedy pomoc pacjentowi w odzyskaniu równowagi emocjonalnej i poczucia wpływu na swoje życie, a także nauka korzystania ze wsparcia innych bliskich czy instytucji.

Konsultacje i porady psychologiczne – dla kogo?

Wizyta u psychologa jest odpowiednia dla wszystkich, którzy mają problemy natury psychologicznej lub przeżywają konkretne trudności życiowe. Do specjalisty może również udać się osoba zdrowa, szukująca porady lub diagnozy. Porady psychologiczne są głównie kierowane do osób potrzebujących wsparcia w kwestiach rodzinnych, małżeńskich, wychowawczych, zawodowych, związanych z poważnymi zmianami lub trudnym okresem życia. Wskazania do konsultacji i porad psychologicznych to:

  • stres, zaburzenia lękowe,
  • problemów ze snem,
  • częsty zły nastrój,
  • niekontrolowanie emocji,
  • problemy adaptacyjne,
  • trudności wychowawcze i problemy rozwojowe u dzieci,
  • kłopoty rodzinne o różnym charakterze (konflikty, uzależnienia, choroby przewlekłe lub niepełnosprawność),
  • wypalenie zawodowe i problemy w pracy,
  • zaburzenia psychosomatyczne,
  • trudności z określeniem problemu, który jest jednak odczuwalny i ciążący.

Zadbaj o swoje szczęście

Zadzwoń lub napisz

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku od 10.00 do 20.00. Umów wizytę telefonicznie 667 707 062 lub napisz biuro@centrummiedzynami.pl, możesz również przesłać wiadomość za pomocą formularza wysyłkowego.
Zapewniamy krótkie terminy oczekiwania na wizytę!

Ustal dogodny termin wizyty

Nasz pracownik porozmawia o Twojej sytuacji i pomoże Ci w wyborze odpowiedniego specjalisty: psychologa, terapeuty, psychiatry, psychoterapeuty, mediatora czy prawnika oraz wyznaczy pasującą Ci datę spotkania.

Przyjdź na konsultację

Podczas pierwszego spotkania ze specjalistą ustalona będzie indywidualna strategia odpowiadająca Twoim potrzebom.

Uzgodnij warunki współpracy

Jeśli zaproponowane przez nas rozwiazania będą Ci odpowiadały - wspólnie określimy jasne warunki i zasady współpracy.

Na nas zawsze możesz liczyć!
Jesteśmy
do Twojej dyspozycji!

Przechodzisz kryzys? Masz dość przeżywania trudnej sytuacji bez wsparcia? Pozwól sobie pomóc to wspólnie rozwiążemy Twoje problemy i poprawimy jakość życia. Czekamy właśnie na Ciebie!