Terapia dla par

terapia dla par białystok psychoterapia

Terapia dla par

Jest formą psychoterapii, której celem jest pomoc w przezwyciężaniu trudności napotkanych w związku. Skierowana jest zarówno do małżeństw jak i osób w związku nieformalnym, które pomimo starań i motywacji nie potrafią samodzielnie rozwiązać problemów lub znaleźć wyjścia z trudnej sytuacji.

Gdy konflikty w związku narastają, problemy i niewyjaśnione sprawy nawarstwiają się, napięcie i frustracja między partnerami wzrasta. Wzajemna złość i niechęć powodują że ciężko jest samodzielnie poradzić sobie z problemami. Sposobem na przywrócenie harmonii może być wtedy pomoc z zewnątrz. Terapia umożliwia omówienie napotkanych trudności na neutralnym gruncie, przy wsparciu doświadczonego psychoterapeuty lub psychologa.

Terapeuta par pomoże w przypadku:

 • kryzysu w związku,
 • wypalenia w związku,
 • syndromu „pustego gniazda”,
 • trudności w komunikacji,
 • braku zaufania do partnera,
 • doświadczenia zdrady,
 • nadmiernej zazdrości partnera,
 • przewlekłej choroby jednego z partnerów,
 • groźby rozwodu lub rozstania,
 • braku zgodności w kwestiach życiowych,
 • różnych potrzeb emocjonalnych,
 • różnych spojrzeń na kwestie wychowawcze dzieci.

Terapia dla par nie jest możliwa bez aktywnego uczestnictwa obojga partnerów jednocześnie i obejmuje od kilku do kilkunastu sesji.

Zadbaj o swoje szczęście

Czekamy na Ciebie

Jesteśmy dostępni od poniedziałku do piątku od 10.00 do 20.00. Umów wizytę telefonicznie 667 707 062 lub napisz biuro@centrummiedzynami.pl, możesz również przesłać wiadomość za pomocą formularza wysyłkowego.
Zapewniamy krótkie terminy oczekiwania na wizytę!

Ustalimy dogodny termin wizyty

Nasz pracownik porozmawia o Twojej sytuacji i pomoże Ci w wyborze odpowiedniego specjalisty: psychologa, terapeuty, psychiatry, psychoterapeuty, mediatora czy prawnika oraz ustaleniu daty spotkania.

Przeprowadzimy konsultację

Podczas pierwszego spotkania ze specjalistą ustalona będzie indywidualna strategia odpowiadająca Twoim potrzebom.

Uzgodnimy warunki współpracy

Jeśli zaproponowane przez nas rozwiazania będą odpowiadały Twoim potrzebom ustalimy jasne warunki i zasady współpracy.

Na nas zawsze możesz liczyć!
Jesteśmy
do Twojej dyspozycji!

Wspieramy w sytuacjach kryzysowych - pomogliśmy wielu osobom rozwiazać ich problemy i poprawić jakość życia. Pozwól sobie pomóc - czekamy właśnie na Ciebie!

Nasz zespół

wsparcie psychologiczne
psycholog

Agnieszka Zdrawomysłow

PSYCHOLOG

Od 2015 roku jestem absolwentką Wyższej Szkoły Administracji Publicznej im. Stanisława Staszica w Białymstoku, kierunku psychologia kliniczna i zdrowia. Już jako studentka w 2014 r odbyłam praktykę w Samodzielnym Publicznym Psychiatrycznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej im. dr. S. Deresza w Choroszczy, Oddział III Psychogeriatrii.

Specjalizuję się w udzielaniu konsultacji oraz pomocy psychologicznej osobom doświadczającym trudności relacyjnych w życiu prywatnym oraz zawodowym, przeżywającym kryzysy osobiste oraz w związku z: rozstaniem, rozwodem, kryzysem małżeńskim, zdradą, żałobą po śmierci bliskiej osoby, doznawaniem przemocy, doświadczającym stresu pourazowego na skutek przeżytego traumatycznego wydarzenia. Ponadto prowadzę poradnictwo w zakresie ogólnej wiedzy psychologicznej.

W mojej pracy przyglądam się emocjom, relacjom z innymi, ważnym wydarzeniom, które miały miejsce w życiu. Wspólnie z pacjentami szukamy sensu, pozytywnych wniosków, by dobrze wykorzystać je w przyszłości.

Inspiruje się psychologią egzystencjalną w której ważne są dwa podstawowe założenia. Jedno z nich to koncentracja na byciu obecnym i uważnym w słuchaniu, patrzeniu i reagowaniu zgodnie ze swoimi emocjami czy przeżyciami tu i teraz. Drugie ważne założenie, mówi o tym, że to my jesteśmy podmiotami, to my kreujemy świat, stwarzamy rzeczywistość i od nas zależy, jak wygląda nasze życie. W pracy wykorzystuję również arteterapię oraz stosuję elementy komunikacji porozumienia bez przemocy (ang. Nonviolent Communication, NVC), w którym uwagę skupia się na sposobie przekazywania komunikatów pomiędzy rozmówcami.

W chwili wolnej moją pasją poza psychologią jest bieganie, obcowanie z naturą i spacery po lesie.